למימוש הזכות לעיניים תותבות ועדשות סקלרליות
לתאום תור ולקבלת מידע:
3122*, 054-7236360 (אבי מנצור)

עין תותבת

עין תותבת היא עין מלאכותית העשויה מחומרים אקריליים והיא מיועדת להחליף באופן מלא את העין הביולוגית שנפגעה כתוצאה מתאונה, פציעה או מחלה.

העין התותבת מיועדת להעניק מראה אסתטי לפנים ומעוצבת כך שתיראה דומה לעין הבריאה. ציור הקשתית נעשה בידי אמן על מנת ליצור זהות בין העין המלאכותית לעין הבריאה.

במעבדות 'עיניים איי-טק' קיים גם שרות של התאמת עיניים תותבות לילדים אשר מסיבות שונות, עינם התפתחה באופן לא תקין. החשיבות במקרים אלה היא לשמור על מבנה ארובת העין ולהשיג גדילה פרופורציונאלית של עצמות הפנים.

העין התותבת מעוצבת בצורה מעוגלת והיא ממלאת את חלל ארובת העין בין העפעפיים לבין הלחמית. במעבדות 'עיניים איי-טק' אנו בונים כל עין תותבת בהתאמה אישית , בהתאם לגודל ולצורה של חלל ארובת העין של המטופל.

אבדן עין כתוצאה מפציעה או מחלה הינו מצב קשה להסתגלות והוא כרוך לא רק בפגיעה פיזית, כי אם גם בפגיעה פסיכולוגית- נפשית הנובעת מאובדן העין על רקע הפגיעה האסתטית. המדובר באבדן מוחלט של הראייה בעין הפגועה ולכך יש להוסיף את הקושי להסתגל לראייה חד-עינית (מונוקולארית) ולצמצום שדה הראייה, אשר גורם לפגיעה של ראיית העומק והראייה המרחבית. 

ניתן להתגבר על הפגיעה האסתטית שגורמת לירידה  בדימוי ובביטחון העצמי באמצעות התאמה של עין תותבת או עדשה תותבת סקלרלית שמעוצבות בהתאמה לעין הבריאה ולמבנה ארובת העין.

הקשר הראשוני בין אנשים נוצר באמצעות קשר עין ואנו במעבדות 'עיניים איי-טק' (לשעבר מכון איי-טק) רואים במלאכתנו עבודת קודש שמטרתה לשפר את המראה האסתטי כדי לאפשר למטופלים לחזק את הדימוי העצמי ואת תפקודם החברתי.
מעבדות 'עיניים איי-טק' פועלות תחת קורת הגג של קבוצת 'עיניים – ד"ר לוינגר', הכוללת בין השאר גם רשת מרכזים רפואיים לבריאות העין ולהסרת משקפיים ומרכזים רפואיים לניתוחים כירורגיים – 'עתידים מדיקל סנטר' ו'שבע עיניים'. במסגרת המרכזים הרפואיים הכירורגיים מנתחים רופאי עיניים ואוקולופלסטיקאים מהמובילים בישראל והם מעדיפים לספק למטופליהם שרות של התאמת עיניים תותבות תחת קורת גג אחת. 

במעבדות 'עיניים- איי-טק' מועסקים מומחים בבנייה של עיניים תותבות ועדשות תותבות סקלרליות בהתאמה אישית. על מלאכה מורכבת זו אמונים אבי מנצור, אלדד סיידה ואלי לוינגר, אוקולוריסטים בעלי ניסיון רב. הצוות מטפל בסבלנות ובמקצועיות רבה לשיפור המראה האסתטי, תוך הענקת תמיכה רגשית למטופלים אשר חווים אבדן עין. 

בבנייה ובהתאמה של עיניים תותבות, במעבדות 'עיניים-איי-טק' נעשה שימוש בחומרים אקריליים בעלי "התאמה ביולוגית" (Biocomptatibillity). חומרים אלה בעלי רמת איכות גבוהה במיוחד, עמידות גבוהה ויתרון חשוב ביותר, השימוש בהם מפחית סיכוי להפרשות. 
צביעת החלק של קשתית העין מתבצעת על ידי אמן, בהתאם לצבע העין הבריאה.

 

עין תותבת